5 Adımda Avada Temanızı Türkçeleştirin

Avada temasını Türkçeleştirmek çok basit, aşağıdaki adımları izleyerek kolay bir şekilde Avada temanızı türkçeleştirebilirsiniz.

    • Avada temasını sitemizden satın aldıktan sonra kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yapıp hesabım>indirmeler sayfasında TR-Languages.zip dosyasını indiriyoruz. Yada temayı sitemizden satın aldıktan sonra size otomatik olarak gelen maildeki TR-Languages.zip dosyasını indiriyoruz.

 

    • İndirdiğimiz TR-Languages.zip dosyasını zipten çıkartıyoruz.

 

    • Sonrasında FTP ye bağlanıp /wp-content/themes/Avada/languages klasörüne sitemizden indirmiş olduğunuz olduğunuz TR-Languages/avada/ klasöründeki Avada-tr_TR.mo Avada-tr_TR.po dil dosyalarını yüklüyoruz. FTP ye bağlanmak için FileZilla programını kullanabilirsiniz.

NOT: Pluginleri Türkçeleştirmeden tema panelinden pluginleri yüklemiş olmanız gerekiyor.

    • Fusion Builder pluginini aynı şekilde FTP üzerinden /wp-content/plugins/fusion-builder/languages klasörüne, indirmiş olduğumuz TR-Languages/fusion-builder klasöründeki fusion-builder-tr_TR.mo ve fusion-builder-tr_TR.po dosyalarını yüklüyoruz.

 

    • Fusion Core pluginini aynı şekilde FTP üzerinden /wp-content/plugins/fusion-core/languages klasörüne, indirmiş olduğumuz TR-Languages/fusion-core klasöründeki fusion-core-tr_TR.mo ve fusion-core-tr_TR.po dosyalarını yüklüyoruz.

 

Hepsi bu kadar şimdi Avada temanızı Türkçe kullanmaya başlayabilirsiniz.

Not : WordPress’i de Türkçe yapmayı unutmayın. Buradan nasıl yapacağınızı görebilirsiniz.